Zilele trecute, la Bucureşti, s-a desfăşurat Campionatul Naţional Şcolar la lupte. Tulcea a fost reprezentată la această competiţie de trei sportivi, elevi ai profesorului Milton Popovici. S-au calificat în finala naţională din Capitală după zona desfăşurată la Constanţa Călin Gabriel, Cristian Adrian şi Ion Marian. Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA
Aur, argint şi bronz la Campionatul Naţional Şcolar la lupte
![Aur, argint şi bronz la Campionatul Naţional Şcolar la lupte](https://ziaruldelta.ro/wp-content/uploads/2014/05/Aur-argint-si-bronz-la-Campionatul-National.jpg)