Atletul Sorin Andrici a obţinut medalia de aur la Campionatul Naţional de Duatlon Sprint, desfăşurat săptămâna trecută la Braşov, la care au participat sportivi cu vârste cuprinse între 9 ani şi 74 ani. Pentru Andrici, participarea şi acest rezultat au fost un prilej de a face cunoscută cauza copiilor mai puţin norocoşi, care, cu ajutorul jandarmului, vor avea ghetuţe călduroase la iarnă.

Tot la Campionatul Naţional de Duatlon Sprint, alături de Sorin Andrici au fost prezenţi şi sportivii de la Clubul Aqua Vita Delta Tulcea, antrenaţi de Alexandru Ivanov, care au obţinut o medalie de aur şi una de argint. Denisa Cralea a obţinut locul întâi la categoria juniori 1 feminin, iar Amalia Gheba – locul II la categoria 13 ani feminin.

Fraţii Raluca şi Bogdan Rotaru au concurat de asemenea la competiţia desfăşurată la Braşov, deşi doar cu o zi în urmă participaseră la Duatlonul Regal Invictus, de la Curtea de Argeş.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului Delta.