Atletul Alin Mihai Şavlovschi, antrenat de Nicolae Sandu, a obţinut calificarea la Campionatul Balcanic, în proba de 1.500 m, după performanţa de săptămâna trecută la Campionatul Naţional de Atletism indoor pentru Seniori, Under 23 şi Under 20, etapa 1.

Sportivul s-a clasat pe locul 2 la categoria Under-23 şi Under-20 şi pe locul patru la seniori, la proba de 1.500 metri, cu timpul de 3:58.75. La proba de 3.000 de metri, Alin a obţinut locul 3 la seniori şi locul 2 la categoria Under-23 şi Under-20, cu 8:40.05.

La competiţie a fost prezent şi Antonio Axentiev, antrenat de Nicolae Sandu, care s-a clasat pe locul 2 la categoria Under 20, şi cu o greutate de 6kg 15 08 PB, care însă nu s-a calificat pentru Balcaniadă.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului Delta.