Trei atleţi de la CSM Danubiu Tulcea antrenaţi de Nicoleta Ciortan au alergat, weekend-ul trecut, în Sala de Atletism „Ioan Soter” din Bucureşti, care a găzduit Campionatul Municipal de Sală şi Cupa RMA. Este vorba despre Cosmin George Ciortan care a participat la categoria U18, şi a obţinut locul întâi la proba de 1500 m şi locul întâi la proba de 3000 m cu record personal, Florin Paraschiv a concurat la categoria U20 şi a câştigat locul doi la proba de 1500 m şi locul doi la proba de 3000 m cu record personal, iar Matei Vasiliu a participat la categoria U14 şi a obţinut locul al treilea cu record personal la proba de 800 m şi un loc patru la categoria de 1500 m. În cadrul campionatului au participat peste 1000 de sportivi.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.