Sportivii legitimaţi la secţia de kaiac-canoe a Clubului Sportiv Şcolar (CSŞ) Tulcea au cucerit podiumul la cea de-a XII-a ediţie a Cupei Brăilei la nivel de juniori I, II şi III, weekend-ul trecut, pe 6 iulie.

Astfel, s-au obţinut două titluri de locul 1 de către sportivul David Băluţă la proba de C1 junior III 500 m şi de către sportiva Diana Teodorov la proba de K1f junior III 500 m.

De asemenea, la proba de K1b 500 m sportivul Leonard Dufor a obţinut locul II. Totodată, la  K1f au urcat pe poziţia a III-a Sara Munteanu şi Alexia Grosu.

Locul III a fost obţinut şi de canoistă Bianca Râşnoveanu la proba de  C1f junior II  500 m.

Şi sportivul Dragoş Enache a obţinut locul III la proba de K1 junior III  500 m şi 1000 m, iar ultima cursa a fost câştigată de  Marian Bărbuţă obţinând tot locul III la proba de C1 junior II  1000 m.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului Delta.