Atleţii tulceni Nicoleta Ciortan şi Cornel Vasiliu, legitimaţi la clubul CSM Danubiu Tulcea, au participat, duminica trecută, la Campionatul Mondial de Maraton Masters din Bucureşti şi au adus acasă două medalii de argint şi una de aur. Ambii sportivi au participat la categoria de vârstă 45-50 de ani şi au parcurs un traseu de 42 de km. Nicoleta Ciortan a cucerit medalia de argint la proba individuală şi medalia de aur cu echipa României, iar Cornel Vasiliu a obţinut medalia de argint cu echipa României şi locul şapte în proba individuală. În cadrul acestei competiţii a participat şi sportivul tulcean legitimat la CSM Danubiu Tulcea, Adrian Iliescu, care s-a clasat pe locul 23 la proba individuală.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.