Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Tulcea a înregistrat în ultimii ani mai multe sesizări privind discriminarea şi hărţuirea la locul de muncă, o parte dintre acestea fiind confirmate în urma verificărilor efectuate de inspectori. Potrivit datelor transmise de ITM Tulcea la solicitarea Ziarului „Delta”, în anul 2025 au fost înregistrate 10 sesizări pentru hărţuire sau discriminare la locul de muncă, însă niciuna nu a fost confirmată în urma controalelor. Anul acesta însă, trei din cele şase sesizări au fost confirmate.
Printre situaţiile semnalate de angajaţi se numără mutarea unui salariat într-un birou izolat, retragerea unor sarcini importante fără motiv şi jigniri folosite sistematic de angajator pentru crearea unui mediu de lucru ostil, degradant sau umilitor. Totodată, un salariat s-a plâns că primeşte un salariu mai mic decât colegii săi deşi ocupa aceeaşi funcţie şi avea studii şi performanţe similare cu aceştia.
De asemenea, au fost raportate cazuri în care unui angajat i se aloca un volum mult prea mare de muncă sau era ameninţat cu concedierea nejustificată. O altă sesizare prevedea respingerea unei candidate la interviu pentru că plănuieşte să aibă copii în viitorul apropiat.
În urma controalelor efectuate, ITM Tulcea a dispus o serie de măsuri pentru prevenirea şi combaterea unor astfel de comportamente la locul de muncă.
Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului Delta.
