Sportivii legitimaţi la clubul Aqua Vita Delta Tulcea, secţia de triatlon, au obţinut rezultate remarcabile la Campionatul Naţional de Duatlon Sprint şi Trikids Ploieşti, întorcându-se acasă cu o medalie de aur, două de argint două medalii de bronz.

Astfel, sportiva Alessia Neculache a obţinut medalia de aur la categoria 9-10 ani feminin, Amalia Gheba a câştigat medalia de argint la categoria cadete feminin, David Gorghiu a cucerit medalia de argint la categoria 9-10 ani masculin, Raluca Rotaru a obţinut medalia de bronz la categoria cadete feminin, iar Alice Iordache medalie de bronz la categoria 6-8 ani feminin. De asemenea, la această competiţie a participat sportivul Bogdan Rotaru care s-a clasat pe locul patru la categoria juniori I masculin, Robert Missir a ocupat locul şapte la categoria 13 ani masculin, iar Ştefan Cionoi a terminat pe locul 21 la categoria 11-12 ani masculin.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.