Zeci de tulceni, printre care şi reprezentanţi ai autorităţilor locale ori oameni politici, au participat, sâmbătă, la festivitatea de dezvelire a bustului regelui Mihai I al României, amplasat în Parcul Delta. Banii necesari achitării operei de artă, realizată de sculptorul Silvia Radu, au fost strânşi printr-o colectă publică ai cărei iniţiatori au fost Paul Prisada şi avocatul Cristian Antonescu. Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA
După dezvelirea bustului regelui Mihai, Parcul Delta şi-ar putea schimba numele în Parcul Regal
![După dezvelirea bustului regelui Mihai, Parcul Delta şi-ar putea schimba numele în Parcul Regal](https://ziaruldelta.ro/wp-content/uploads/2014/05/Parcul-Delta-si-ar-putea-schimba-numele.jpg)