Patru tenismani tulceni legitimaţi la clubul „Le Pelican Sportif”, antrenor Narcis Mocanu, au obţinut rezultate remarcabile sâmbăta trecută la turneul de tenis pentru copii „Kids Run for Life Logistics” organizat la baza Break Tennis Club din Mamaia. Cel mai bun rezultat a fost obţinut de Teodora Plângu, în vârstă de 12 ani, care a participat la nivelul galben şi a câştigat turneul fără a pierde niciun joc. Karina Stănoiu, în vârstă de 8 ani, a participat la nivelul portocaliu şi a câştigat medalia de bronz, iar Gabriel Serghei, participant la nivelul roşu şi Alexandru Spanghe, la nivelul verde, s-au clasat pe locul patru, ambii sportivi fiind la prima participare la un turneu de tenis. La această competiţie au participat peste 70 de sportivi din România, Moldova, Ucraina şi Bulgaria.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.