Nu mai puţin de opt medalii au cucerit sportivii Clubului Vulturu Tulcea antrenaţi de  Iulian Ştefan Gheba şi Cristian Topliceanu, la Campionatul Naţional de Grappling, desfăşurat weekend-ul trecut în Bucureşti. Sportivii tulceni au obţinut în total două medalii de aur, o medalie de argint şi cinci de bronz.

Andrei Marin a cucerit două medalii de aur, una la proba de gi şi una la proba de no gi, categoria 6-8 ani, 25 kg, Kevin Zaharia a obţinut o medalie de argint la proba de no gi şi una de bronz la proba de gi, categoria 6-8 ani, 25 kg, Rareş Ştefan Gheba a câştigat două medalii de bronz, una la proba de gi şi una la proba de no gi, categoria 14-16 ani, 60 kg, iar Gabriel Filciu a cucerit două medalii de bronz, una la proba de gi şi una la proba de no gi, la categoria 10-12 ani, 30kg. Sportivii Alexandru Anton Bărlădeanu s-a clasat pe locul cinci la probele de gi şi no gi, categoria 14-16 ani, 60 kg, şi Şerban Cristian Picu s-a clasat pe locul cinci la probele de gi şi no gi, categoria 16-18 ani, 60kg.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.