Sportivii tulceni de la ACS Atletic Delta Chilia Veche şi luptătorii de la CSS Tulcea au avut rezultate de excepţie la competiţiile la care au participat la sfârşitul săptămânii trecute. Astfel, atleţii de la  ACS Atletic Delta din Chilia Veche Antonio Axentiev şi Alin Şavlovschi au obţinut 4 medalii la Cupa de Iarnă de la Bacău şi au marcat noi recorduri personale.

Trei dintre cei şase luptători de la Clubul Sportiv Şcolar (CSS) Tulcea antrenaţi de Milton Popovici au câştigat, sâmbăta trecută, la Finala Campionatul Naţional de Lupte Cadeţi 16-17 ani, organizată la Constanţa, 3 medalii.

Cei trei sportivi sunt Ali Gean, care a concurat la categoria de 110 kg şi a reuşit să obţină medalia de aur, Ionuţ Petrişor, care a obţinut medalia de bronz la categoria de 80 kg şi Cosmin Bogatu, care a concurat la categoria de 71 kg şi a reuşit să se claseze tot pe locul al treilea.

Citiţi continuarea în paginile ziarului DELTA.