Luptătorii de la Clubul Sportiv Şcolar (CSS) Tulcea au participat în cadrul competiţiilor naţionale unde au reuşit să urce pe podium. Cea mai recentă competiţie la care au participat este Finala Campionatului Naţional de Juniori, ce a avut loc săptămâna trecută la Călăraşi. La categoria grea, 130 de kilograme, tulceanul Ali Gean, legitimat de luna trecută  la Farul Constanţa, a reuşit să cucerească podiumul şi să obţină medalia de aur. De asemenea, tot în cadrul acestei competiţii sportivul Teodor Petrişor a obţinut medalia de bronz la categoria 63kg. Dima Ramon s-a clasat pe locul şase la categoria 60kg şi Dragoş Briceag s-a clasat pe locul opt la categoria 77kg. Tot luna aceasta au avut loc şi Finalele Campionatului Naţional de Copii la grupa de vârstă 14-15 ani, ce s-a desfăşurat la Călăraşi. În cadrul acestei competiţii, luptătorul Marian Croitoru a obţinut medalia de bronz la categoria 57kg.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.