Clubul ACS Atletic Delta Chilia Veche încheie anul cu brio, după ce au adus acasă nu mai puţin de 16 medalii de la Campionatele Naţionale şi 40 de medalii de la concursurile interjudeţene.

„Putem spune, fără modestie, că anul competiţional 2021 este anul cu cele mai mari realizări şi performanţe sportive din istoria clubului nostru. Am reuşit să străbatem etapele formării sportivilor noştri de la vârste fragede şi până la juniori, obţinând performanţe foarte bune la fazele finale ale Campionatelor Naţionale ale României şi mă aştept ca juniorii clubului să rămână la fel de concentraţi asupra pre-gătirii lor, continuând să facă paşi către marea performanţă, iar aici mă refer la Axentiev Antonio şi Şavlovschi Alin”, ne-a declarat Nicolae Sandu, antrenorul Clubului ACS Atletic Delta.

Clubul ACS Atletic Delta Chilia Veche a fost înfiinţat în 2012 de Nicolae Sandu, poliţistul de frontieră care a avut ambiţia de a face performanţă cu copiii din comuna „de la capătul lumii”.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.