Patru sportivi de la Clubul Sportiv Vulturul Tulcea, antrenaţi de Iulian Ştefan Gheba şi Mitică Lefterache, au obţinut nouă medalii – trei de aur, trei de argint şi trei de bronz – la competiţia „Cupa Born 2 Fight”, desfăşurată recent la Brăila.

Astfel, Cristian Andrei Glodian s-a clasat pe locurile I la proba K1 şi la proba full budokai, şi pe locul II la proba newaza, la categoria 81 kg, 16-18 ani, Sebastian Alexandru Stan a obţinut locul I la proba K1, locul II la proba Full budokai şi locul III, la proba newaza, la categoria +47 kg, 12-13 ani, Rareş Ştefan Gheba, locul II la proba budokai şi locul III la proba newaza, la +47 kg, 12-13ani, iar Moldoveanu Eduard Daniel a urcat pe locul III pe podium, la proba newaza, la categoria  81 kg, 16-18 ani.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.