Primăria Nufăru şi Consiliul Local Nufăru împreună cu A.C.S. Tenis de Masă Delta Tulcea, au organizat în data de 28.08.2022 „Cupa Nufăru”, ediţia a-II-a la tenis de masă, competiţie la care au participat peste 35 de iubitori de tenis.

Evenimentul a fost organizat la Căminul Cultural din localitatea Malcoci, iar turneul s-a desfăşurat pe două categorii: Juniori şi Seniori.

Premiile la categoria Juniori au fost câştigate de Adelin Chiriac, care a fost premiat cu 600 lei, pentru locul I, Vlad Ciocârlan cu 500 de lei pentru locul II şi Mădălin Ghimiş cu 400 de lei pentru locul III. La categoria Seniori, câştigătorul locului I, Mircea Ciocârlan, a primit 600 lei, Ion Ghimiş s-a clasat pe locul II , iar premiul a fost de 500 lei , iar locul III i-a revenit lui Daniel Hagiu, care a primit suma de 400 de lei.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.