Patru tenismeni tulceni legitimaţi la clubul „Le Pelican Sportif”, antrenor Narcis Mocanu, au obţinut rezultate remarcabile weekendul trecut la Cupa NFS din Brăila. Cel mai bun rezultat a fost obţinut de Karina Stănoiu, în vârstă de 8 ani, care a participat la nivelul portocaliu şi a obţinut medalia de aur cu cinci meciuri câştigate, din cele şapte jucate. Alessandra Petrescu, în vârstă de 7 ani, a jucat la nivelul roşu şi a câştigat o medalie de argint, Alexandru Spanghe are 10 ani şi a participat la nivelul verde, cucerind tot o medalie de argint, iar Darius Saraev în vârstă de 9 ani s-a clasat pe locul patru la nivelul portocaliu. Karina Stănoiu şi Alexandru Spanghe practică tenis de anul trecut, iar Alessandra Petrescu şi Darius Saraev au început să joace tenis anul acesta.

Citiţi continuarea în ediţia tipărită a ziarului DELTA.